Ceny pozemků v Brně v roce 2015

 

Koupit stavební pozemek v Brně je téměř nemožné. Pozemků je v Brně jako šafránu. Od roku 2011 nebyl schválen nový územní plán, takže místa která byla k dispozici jsou již vyprodaná a nová nabídka téměř není. O trhu s pozemky se snad ani nedá mluvit. Pár pozemků se v Brně na prodej objeví, a ty jsou hned pryč. Mnoho pozemků pak má různá omezení a jsou pro stavbu domů nezajímavé. Cena těch kvalitních se pak pohybuje mezi 5.000 – 20.000,- Kč/m2 (20.000,- Kč v Masarykově čtvrti). Běžná cena v žádanějších čtvrtích je pak 8-10.000,- Kč/m2 (za pozemek 300-500m2). Proto ceny pozemků v Brně stabilně rostou a jsou jistým investičním artiklem. Pokud v Brně dáte do nabídky pozemek, který má všechny sítě a není problematický z hlediska stavby, je prakticky vždy hned pryč.

V roce 2015 došlo k velkému růstu cen pozemků v Brně a v okolí. Ceny pozemků vzrostli o 5-10%. Důvody byly dva. Zaprvé jsou hypotéky levné jako nikdy dříve a zadruhé začne od 1.1.2016 platit, že pozemky, které prodávají osoby – plátci DPH, budou zdaněny 21% DPH. Dá se očekávat, že většinu tohoto zdražení promítnou investoři do ceny a proto mnoho lidí chtělo v roce 2015 uspíšit koupi pozemků, což vedlo k růstu cen pozemků v Brně a jeho okolí, a to zejména v 2. polovině roku 2015.

Jelikož pozemky v samotném Brně jsou nedostatkové a velmi drahé zboží, tak mnozí „Brňáci“ kupují jako alternativu k chybějícím nebo drahým brněnským pozemkům pozemky v blízkém okolí Brna, zejména pak pozemky s rychlou dostupností do Brna. Největší zájem o pozemky mimo Brno je tedy o pozemky přiléhající co nejvíce k Brnu, případně s dostupností do 30 min. od Brna veřejnou dopravou nebo do 10 minut autem na hranice Brna. Je téměř pravidlem , že jih od Brna je levnější než sever od Brna. Rovněž platí, že čím blíže k Brnu, tím dráže.

Druhou variantou nedostatku kvalitních stavebních míst na území města je, že se lidé dívají v Brně po starých domech, které kupují místo pozemků, zbourají je a pak na nich postaví své nové domy.

Pro rok 2016 se dá očekávat s ohledem na růst cen pozemků a urychlení koupě ze strany kupujících v roce 2015, že prodejní ceny pozemků v Brně a okolí budou počátkem roku 2016 stagnovat a pokud se nestane nic neočekávaného, začnou následně v druhé polovině roku 2016 opět růst.

Hypoteční kalkulačka

Cena nemovitosti:
Vlastní zdroje:
Doba splácení: let
Úroková sazba: %
Úvěr:  
Měsíční splátka:  
Celkem zaplatíte:  
  = Počítej =
Server Brno Reality je serverem zaměřený na reality v Brně a okolí provozovaný realitní makléřkou Marcelou Zedníčkovou. Obsahuje nabídky realit k prodeji a pronájmu a aktuální články a informace o trhu realit...

Pokračovat

Podrobnější vyhledáváníProdej nemovitosti

Vložte nemovitost - pro majitele inzerce zdarma

Hledám nemovitost: inzerce pro soukr.os.zdarma


Realitní kancelář Nejlepší bydlení

Aktuální články:

Poděkování klienta, prodej nemovitosti, Kobeřice u Brna - From: Ondřej A. Sent: Monday, August 29, 2016 2:41 PM To: Marcela Zedníčková ; veselsky@nejlepsibydleni.cz Subject: Poděkování   Dobrý den,   chtěl bych touto cestou poděkovat za...

Starší články:

Kam dál:

  • Nabídka nemovitostí realitní společnosti Nejlepší bydlení realitní společnost, s.r.o: Brno Reality
  • podrobnější vyhledávání Byty Brno prodej, pronájem, podnájem, spolubydlení, státní
  • nabídka nemovitostí plzeňské pobočky: Reality Plzeň
  • detailní hledání bytů k prodeji, nebo pronájmu, ev. státní či podnájem a spolubydlení na Byty Plzeň
  • celostátní nabídka a katalog: Byty na prodej
  • celostátní prodej, pronájem nemovitostí na Reality.name
  • Hledáte-li báječnou dovolenou v tuzemsku, navštivte katalog chaty a chalupy k pronajmutí.
  • krátkodobý i dlouhodobý Pronájem bytů
  • online Pojištění nemovitosti, nejlevnější cena a kalkulačka
Sjednejte si pojištění on-line s bonusy a výhodami: pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění domácnosti,