Nabídka nemovitosti „výhradně u jedné RK“  zvyšuje pravděpodobnost kvalitního prodeje


Každý makléř nabízí poptávajícím, které má v databází, ale i těm, kteří aktuálně volají, přednostně nemovitosti které má ve výhradním zastoupení. Dali-li makléři majítelé důvěru, zakázku nabízí jiným, intenzivnějším způsobem a má zájem jejich nemovitost prodat přednostně.


Pokud je však nemovitost ve více RK, které si navzájem konkurují, tak se nemovitost dříve či později objeví za různé ceny, což jednak působí nedůvěryhodně na kupující, ale především na to doplácí prodávající, který snižováním ceny přichází o peníze. Pokud je nemovitost ve více RK za různé ceny, je to rovněž příležitost pro spekulování poptávajících a nekorektní makléře, kteří inzerují nemovitost úmyslně za nižší cenu a spoléhají přitom na to, že prodávajícího přesvědčí o tom, že nemovitost by měl prodat za nižší cenu, což se jim často i daří. Nemovitost se rovněž stává „známou a okoukanou“ a pak i obtížně prodejnou.


V případě, že realitní kancelář má danou nemovitost ve výhradním zastoupení, tak bude přirozeně do této zakázky více investovat a použije vetší množství marketingových aktivit, aby nabídku případným , koncovým klientům co nejvíce zviditelnila. Pokud je stejná nemovitost ve více kancelářích, nemá žádná RK velkou motivaci do této zakázky investovat a tím pádem tato bývá na okraji zájmu.


Exkluzivita je pro klienta výhodná, pokud ji má s kanceláří, která umí s nabídkou pracovat a má  možnosti ji dostatečně prezentovat a nabídnout širokému spektru klientů.

Hypoteční kalkulačka

Cena nemovitosti:
Vlastní zdroje:
Doba splácení: let
Úroková sazba: %
Úvěr:  
Měsíční splátka:  
Celkem zaplatíte:  
  = Počítej =
Server Brno Reality je serverem zaměřený na reality v Brně a okolí provozovaný realitní makléřkou Marcelou Zedníčkovou. Obsahuje nabídky realit k prodeji a pronájmu a aktuální články a informace o trhu realit...

Pokračovat

Podrobnější vyhledáváníProdej nemovitosti

Vložte nemovitost - pro majitele inzerce zdarma

Hledám nemovitost: inzerce pro soukr.os.zdarma


Realitní kancelář Nejlepší bydlení

Aktuální články:

Poděkování klienta, prodej nemovitosti, Kobeřice u Brna - From: Ondřej A. Sent: Monday, August 29, 2016 2:41 PM To: Marcela Zedníčková ; veselsky@nejlepsibydleni.cz Subject: Poděkování   Dobrý den,   chtěl bych touto cestou poděkovat za...

Starší články:

Kam dál:

  • Nabídka nemovitostí realitní společnosti Nejlepší bydlení realitní společnost, s.r.o: Brno Reality
  • podrobnější vyhledávání Byty Brno prodej, pronájem, podnájem, spolubydlení, státní
  • nabídka nemovitostí plzeňské pobočky: Reality Plzeň
  • detailní hledání bytů k prodeji, nebo pronájmu, ev. státní či podnájem a spolubydlení na Byty Plzeň
  • celostátní nabídka a katalog: Byty na prodej
  • celostátní prodej, pronájem nemovitostí na Reality.name
  • Hledáte-li báječnou dovolenou v tuzemsku, navštivte katalog chaty a chalupy k pronajmutí.
  • krátkodobý i dlouhodobý Pronájem bytů
  • online Pojištění nemovitosti, nejlevnější cena a kalkulačka
Sjednejte si pojištění on-line s bonusy a výhodami: pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění domácnosti,