Není makléř jako makléř


Nákup či prodej nemovitosti je v České republice již mnoho let spojen s prací realitních makléřů. Ten, kdo profesi realitního makléře vyzkoušel,ví velmi dobře, že se nejedná o nic snadného. Schopný odborník přes nemovitosti by měl mít přehled o všech oblastech, které souvisí s realitním trhem. Musí být nejen dobrý prodejce, ale také stavař a svým způsobem i znalec lidských povah. Bez rozhledu v právních záležitostech, účetnictví nebo bez povědomí o financování nemovitostí se v dnešní době žádný realitní makléř neobejde.


V dobách totality využívali lidé k prodeji své nemovitosti nejčastěji soukromé inzeráty a k právními servisu přizvali notáře nebo advokáta. Zlom nastal po roce 2000, kdy začaly vznikat v České republice velké realitní sítě. Postupem času se stále více lidí obracelo, a stále obrací, na realitní profesionály.


Seriózní realitní kanceláře se kromě prezentace nemovitosti a vyhledání zájemce postarají také o zajištění právního servisu, vyplnění daňového přiznání a průkazu energetické náročnosti budov (PENB) a v neposlední řadě i předání nemovitosti a přepisu energií. Vzhledem k tomu, že doba, kdy lidé kupovali své reality výhradně za hotové, je dáno pryč, většina koupí nemovitostí se uskutečňuje pomocí úvěrů a hypoték. Makléř by tedy měl umět klientovi poradit, jak se dá získat hypoteční úvěr nebo úvěr ze stavebního spoření, a to minimálně v základním rozsahu.


Výše uvedené dovednosti a praktické zkušenosti jsou předpokladem pro kvalitní reference. Ty představují nejdůležitější faktor, který ovlivňuje jak prodávající, tak kupující při výběru té pravé realitní kanceláře. V každém městě lze vybírat z desítek realitních kanceláří, proto je velmi důležité mít kontakt na prověřeného realitního makléře - nejlépe s mnohaletou zkušeností v realitní činnosti a se znalostí daného prostředí.

Hypoteční kalkulačka

Cena nemovitosti:
Vlastní zdroje:
Doba splácení: let
Úroková sazba: %
Úvěr:  
Měsíční splátka:  
Celkem zaplatíte:  
  = Počítej =
Server Brno Reality je serverem zaměřený na reality v Brně a okolí provozovaný realitní makléřkou Marcelou Zedníčkovou. Obsahuje nabídky realit k prodeji a pronájmu a aktuální články a informace o trhu realit...

Pokračovat

Podrobnější vyhledáváníProdej nemovitosti

Vložte nemovitost - pro majitele inzerce zdarma

Hledám nemovitost: inzerce pro soukr.os.zdarma


Realitní kancelář Nejlepší bydlení

Aktuální články:

Poděkování klienta, prodej nemovitosti, Kobeřice u Brna - From: Ondřej A. Sent: Monday, August 29, 2016 2:41 PM To: Marcela Zedníčková ; veselsky@nejlepsibydleni.cz Subject: Poděkování   Dobrý den,   chtěl bych touto cestou poděkovat za...

Starší články:

Kam dál:

  • Nabídka nemovitostí realitní společnosti Nejlepší bydlení realitní společnost, s.r.o: Brno Reality
  • podrobnější vyhledávání Byty Brno prodej, pronájem, podnájem, spolubydlení, státní
  • nabídka nemovitostí plzeňské pobočky: Reality Plzeň
  • detailní hledání bytů k prodeji, nebo pronájmu, ev. státní či podnájem a spolubydlení na Byty Plzeň
  • celostátní nabídka a katalog: Byty na prodej
  • celostátní prodej, pronájem nemovitostí na Reality.name
  • Hledáte-li báječnou dovolenou v tuzemsku, navštivte katalog chaty a chalupy k pronajmutí.
  • krátkodobý i dlouhodobý Pronájem bytů
  • online Pojištění nemovitosti, nejlevnější cena a kalkulačka
Sjednejte si pojištění on-line s bonusy a výhodami: pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění domácnosti,