Prodej nemovitosti prostřednictvím realitní kanceláře

Nabídka nemovitosti prostřednictvím RK

Umístit nabídku nemovitosti na internet a čekat, případně zavolat pár klientům, zda o něco nehledají - to je běžná představa veřejnosti o realitní činnosti.  S takovým přístupem se dnes již mnoho realitních kanceláří neuživí. V podvědomí lidí je že realitka inkasuje vysokou provizi téměř za nic. Že uveřejnit inzerát si umí každý sám a smlouvy se dají stáhnout z internetu. Většina majitelů, kteří prodávají jakoukoliv nemovitost poprvé, uveřejní svůj soukromý inzerát v domění, že sepsat nabídku zvládnou a zájemci se jen pohrnou. Ano, pokud narazíte na rozumného, solidního člověka schopného dohody a plnícího dané slovo, pak jistě stačí dobrý advokát a vše proběhne hladce. Bohužel skutečnost je taková, že 9 z 10 tento ideál nikdy nepotká a naopak téměř vždy narazí při vyjednávání na překážku, která se nedá překonat, aniž by ustoupili ze svých původních představ.

Pokusím se vysvětlit, že tento pohled je zaujatý a že moderní realitní kancelář musí nabídnout mnohem širší množství nejen služeb, ale i přístupů a možných řešení problémů. Dá se tedy říci, že najít kupce je na celé transakci tím nejsnadnějším. Naopak problémy, které vzniknou v období mezi rezervací a podpisem kupní smlouvy jsou nejčastější příčinou sporů a neúspěchu obchodu. Celý proces, příprava kupních smluv, vykomunikování všech připomínek prodávajících i kupujících a právě zde je velmi nutný prostředník, tedy realitní makléř, který usměrní představy obou zúčastněných stran, aby nakonec došlo i přes nejrůznější ústupky ke zdárnému uzavření celého obchodu. Dalším důležitým faktorem při zajištění celého obchodu je kvalitní právní zázemí realitní kanceláře, jak po stránce vypracování kupních smluv, tak při zajištění úschovy finančních prostředků určených k úhradě nemovitosti. 

Právě v tomto celém procesu je realitní makléř tím, který musí umět zmírnit veškeré obavy obou stran obchodu a transakci dovést do úspěšného finále.

Hypoteční kalkulačka

Cena nemovitosti:
Vlastní zdroje:
Doba splácení: let
Úroková sazba: %
Úvěr:  
Měsíční splátka:  
Celkem zaplatíte:  
  = Počítej =
Server Brno Reality je serverem zaměřený na reality v Brně a okolí provozovaný realitní makléřkou Marcelou Zedníčkovou. Obsahuje nabídky realit k prodeji a pronájmu a aktuální články a informace o trhu realit...

Pokračovat

Podrobnější vyhledáváníProdej nemovitosti

Vložte nemovitost - pro majitele inzerce zdarma

Hledám nemovitost: inzerce pro soukr.os.zdarma


Realitní kancelář Nejlepší bydlení

Aktuální články:

Poděkování klienta, prodej nemovitosti, Kobeřice u Brna - From: Ondřej A. Sent: Monday, August 29, 2016 2:41 PM To: Marcela Zedníčková ; veselsky@nejlepsibydleni.cz Subject: Poděkování   Dobrý den,   chtěl bych touto cestou poděkovat za...

Starší články:

Kam dál:

  • Nabídka nemovitostí realitní společnosti Nejlepší bydlení realitní společnost, s.r.o: Brno Reality
  • podrobnější vyhledávání Byty Brno prodej, pronájem, podnájem, spolubydlení, státní
  • nabídka nemovitostí plzeňské pobočky: Reality Plzeň
  • detailní hledání bytů k prodeji, nebo pronájmu, ev. státní či podnájem a spolubydlení na Byty Plzeň
  • celostátní nabídka a katalog: Byty na prodej
  • celostátní prodej, pronájem nemovitostí na Reality.name
  • Hledáte-li báječnou dovolenou v tuzemsku, navštivte katalog chaty a chalupy k pronajmutí.
  • krátkodobý i dlouhodobý Pronájem bytů
  • online Pojištění nemovitosti, nejlevnější cena a kalkulačka
Sjednejte si pojištění on-line s bonusy a výhodami: pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění domácnosti,